Cennik - Domy szkieletowe pod klucz


Ciepłe, ekologiczne i ekonomiczne domy kanadyjskie to technologia coraz bardziej popularna nie tylko na świecie, ale i w Polsce. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można je budować niezależnie od pory roku i pogody, a głównym budulcem jest drewno, które dzięki nowoczesnym technologiom uzyskuje parametry zapewniające mu długą żywotność. Tylko wylanie fundamentów wymaga odpowiedniej temperatury zewnętrznej. Domy szkieletowe powstają też znacznie szybciej niż murowane. Pod klucz mogą być gotowe nawet w ciągu 3 miesięcy. Prace wykończeniowe, czyli obłożenie ścian płytami gipsowo-kartonowymi, pozwalają praktycznie wyeliminować tzw. mokre roboty wykończeniowe. To z kolei skraca czas zasiedlenia – wprowadzić się można właściwie zaraz po zakończeniu tych prac.


Wariant domów kanadyjskich pod klucz obejmuje zewnętrzne i wewnętrzne prace wykończeniowe oraz tzw. biały montaż (czyli instalację wanny umywalki, prysznica itp.). Plusem takiego rozwiązania – w przeciwieństwie do wykonania samej konstrukcji czy stanu surowego zamkniętego – jest to, że inwestycję realizuje – łącznie z kompleksowym wykończeniem wnętrz - od samego początku jeden wykonawca.


Budowa domów kanadyjskich - cennik


Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, wybierając takie rozwiązanie? Podanie ostatecznej ceny domu szkieletowego jest bardzo trudne. Koszty budowy domów kanadyjskich uzależnione są bowiem od wielu czynników. Decydując się na taką opcję, przede wszystkim bierze się pod uwagę opracowanie projektu. Jego cena zależeć będzie od tego, jak bardzo jest skomplikowany i czy konieczne będą ewentualne poprawki. Już na tym etapie trzeba liczyć się z tym, że sam sposób zaprojektowania domu również wpływa na koszty budowy. Koszt domu szkieletowego uzależniony jest także od takich elementów projektu, jak np.: liczba kondygnacji – czy dom będzie parterowy albo z poddaszem adaptowanym na cele mieszkalne, ilość ścian działowych (wewnętrznych), ilość i wielkość okien, rodzaj dachu (płaski, prosty dwuspadowy itd.). Znaczenie ma także rodzaj instalacji grzewczej, jaka będzie zamontowana – czy ma być elektryczna, gazowa itp.


Wstępny cennik zawierać musi także takie elementy jak: postawienie fundamentów, montaż konstrukcji domu, Oprócz tego na liście podstawowych rzeczy znaleźć się muszą rodzaje okien i drzwi zewnętrznych, wylewka wewnętrzna, a także rodzaj pokrycia dachowego oraz grubość elewacji zewnętrznej. Nie można też pominąć kwestii projektu i wykonania instalacji.


Na ceny domów kanadyjskich wpływ mają także materiały, z jakich powstają. Tu bowiem można spotkać się z bardzo dużą rozpiętością finansową. Na samym budulcu jednak nie warto za bardzo oszczędzać, bo może okazać się, że w miarę użytkowania rosnąć będą koszty eksploatacji i napraw, a za to maleć komfort mieszkania w takim miejscu.


W cenę domu szkieletowego pod klucz wliczyć trzeba także koszty związane z jego wykończeniem.

- - -
Adres:
ul. Poniatowskiego 21,
64-130 Rydzyna
Godziny otwarcia:
pon-pt: 7:00-18:00
sb: 7:00-15:00
Zadzwoń:
(+48) 694 079 562
- - -