Czy warto robić elewację z klinkieru?

Klinkier jest wykorzystywany w budownictwie od setek lat. Jest materiałem wypalanym w temperaturze pomiędzy 1000 a 1300 stopni. Wykorzystujemy go do produkcji cegły, płytek, kostki brukowej, czy dachówek. Wybiera się go najczęściej ze względu na świetne parametry związane z wytrzymałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Dowiedz się, czy warto robić elewacje z klinkieru.

Klinkier elewacyjny – dlaczego warto?

Klinkier elewacyjny niezależnie od rodzaju, jest odporny na mróz i wyróżnia się niską nasiąkliwością. Nie zmienia koloru pod wpływem słońca, nie odkształca się, jest odporny na ściskanie, porosty, mchy i grzyby. Jest także niepalny, zatem w razie pożaru pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia. Ma świetne parametry termoizolacyjne i akustyczne. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, biologiczne i chemiczne. Warto wykorzystywać go w budownictwie przede wszystkim dlatego, że jest materiałem naturalnym o niesamowitej trwałości. Chociaż elewacja klinkierowa może wydawać się droga w budowie, po wykonaniu, staje się całkowicie bezobsługowa i bezkosztowa. Klinkier nie wymaga bowiem konserwacji, ani szczególnej pielęgnacji. Jeśli dojdzie do zabrudzenia, wystarczy przemyć go myjką ciśnieniową. Nie trzeba go odnawiać. Przetrwa w niezmienionym stanie dziesiątki lat.

Klinkier – możliwości kolorystyczne

Jeszcze do niedawna funkcjonował mit, związany z tym, że klinkier może mieć tylko jeden, charakterystyczny, ceglany kolor. Nie jest to jednak prawda! W asortymencie firmy Cerrad oferującej klinkier elewacyjny znajdziesz kolory takie jak:

– wiśnia, bordo, burgund i czerwień,

– różne odcienie brązów,

– miodowe i piaskowe odcienie beżu,

– grafit wraz z szarościami,

– kremowe i ecru.

Jak widać, paleta kolorystyczna klinkieru elewacyjnego jest dość szeroka. Nie będzie problemem dopasowanie go do klasycznych i nowoczesnych budynków, zarówno w ciepłych, jak i chłodnych tonacjach.

Cerrad płytki klinkierowe – najlepszy wybór

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje płytki były odporne na czynniki atmosferyczne i służyły Ci w niezmienionym stanie przez dziesiątki lat, wybierz Cerrad płytki klinkierowe! Wyróżniają je doskonałe parametry, odpowiadające najwyższym standardom. Firma Cerrad jest obecna zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku od lat. Specjalizuje się w produkcji płytek gresowych i klinkierowych.

Płytki Cerrad są produkowane zaawansowanymi technologicznie metodami, wraz ze świeżym spojrzeniem na estetykę. Projektanci producenta inspiracje czerpią z natury – uwielbiają kamień naturalny, czy drewno. Wiele połączeń inspirowanych jest piękną, żyłkowaną strukturą marmuru lub estetycznymi, betonowymi powierzchniami. Cerrad oferuje płytki zarówno niewielkich rozmiarów, jak i te wielkoformatowe, które przeważnie są trudnodostępne. Swoje produkty firma eksportuje do około 50 krajów na świecie. Stale odbiera również nagrody i prestiżowe certyfikaty potwierdzające niebywałą jakość klinkierów elewacyjnych i płytek zewnętrznych firmy Cerrad. Klinkiery elewacyjne firmy Cerrad znajdziesz w asortymencie salonu internetowego Dekordia. Dekordia zawsze dba o to, aby dostarczać wyłącznie produkty niezawodne i najlepsze gatunkowo.