Czy warto mieć dwie umywalki w łazience?

Czy w łazience potrzeba aż dwóch umywalek? To zbyteczny wydatek czy praktyczne rozwiązanie? Jeśli zdecydujemy się na montaż dwóch, to jakie modele wybrać, aby zachować spójność wystroju? Jakkolwiek banalnie to brzmi, dążymy do tego, aby ułatwiać sobie życie. Dotyczy to każdej kwestii, w tym aranżacji wnętrz – od salonu, przez sypialnię, po łazienkę. W jakim mieszkaniu bądź domu najlepiej sprawdzą się dwie umywalki?

Jedna czy dwie umywalki – co lepsze?

Na początek warto zastanowić się nad pomysłem dwóch umywalek w jednej łazience. Zdziwionych takim wyborem może przekonać jego praktyczny aspekt. Znacząco skraca czas porannych przygotowań do szkoły lub pracy. Któż nie zna dyskomfortu związanego z koniecznością czekania na swoją kolej albo spieszenia się, aby ubiec pozostałych domowników? Te niedogodności doskwierają zwłaszcza w przypadku dużych rodzin. Nie znaczy to jednak, że dwie umywalki nadają się tylko dla nich.

Poza małżeństwami z dziećmi na montaż decydują się również pary, w których obie osoby wstają o tej samej porze. Nie muszą tłoczyć się przy jednej umywalce ani odliczać minut do komfortowego umycia zębów. Mogą za to swobodnie ze sobą rozmawiać, poświęcając się przygotowaniom do wyjścia.

Montaż dwóch umywalek – o czym pamiętać?

Dwie umywalki mogą trafić do jednego pomieszczenia, nawet jeśli cechuje się ono niewielkimi rozmiarami. Będą służyć swoim właścicielom choćby w kameralnej łazience w bloku. Chętni muszą jednak pamiętać, że montaż wymaga nieco więcej miejsca niż pojedyncza umywalka. Ponadto nie w każdej rodzinie taka opcja zda egzamin – niektórzy potrzebują prywatności nawet przy myciu twarzy. W takiej sytuacji domownicy powinni wspólnie ustalić, czy nie ograniczyć się do standardowego rozwiązania.

Współcześnie osoby zainteresowane wstawieniem dwóch umywalek w swojej łazience mają duży wybór modeli. Mogą postawić na wariant umywalki 130 cm (odpowiednio długiej, aby zapewnić użytkownikom pełną wygodę), zamówić wersję klasyczną albo kupić model o nieszablonowym designie. Wiele zależy tu od wystroju samej łazienki, preferencji mieszkańców oraz ich budżetu.

Nowoczesna umywalka szczelinowa

Zwolenników dwóch umywalek w pomieszczeniu przekonuje kilka atutów takiej decyzji. Przede wszystkim zalicza się do nich wygoda, oszczędność czasu, a także możliwość nowoczesnej aranżacji wnętrza. Nie bez znaczenia pozostaje szansa na wyodrębnienie stref dla niej i dla niego, co wygląda szczególnie korzystnie w większych łazienkach.

Warto zainwestować w sprzęt nowego typu, który o wiele łatwiej utrzymywać w czystości, a ponadto świetnie się prezentuje. Właśnie takie są umywalki z odpływem liniowym (określanym też jako szczelinowy) marki Cristalstone. W ofercie firmy można znaleźć m.in. umywalki z odpływem centralnym lub bocznym, asymetryczne, podwójne czy z blatem integrowanym. Chętni bez trudu wyszukają odpowiedni model do swojej łazienki. Do licznych zalet tego rodzaju umywalek należy szykowny wygląd, komfort użytkowania oraz prostota czyszczenia. Bogaty asortyment pozwala dopasować wariant umywalki do dowolnego wystroju, od klasycznego, po industrialny.

Jak widać, montaż dwóch umywalek w łazience ma liczne plusy. Warto wziąć go pod uwagę przy urządzaniu mieszkania.