Do czego służą suszarnie kontenerowe?

Suszarnie kontenerowe pozwalają na zredukowanie wody zawartej w surowcu. Tego typu urządzania mają swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Na czym opiera się mechanizm ich działania? Odpowiadamy!

Opis

Zewnętrzny element suszarni kontenerowej stanowi blaszane pomieszczenie, pozwalające na uzyskanie optymalnych warunków do odparowania zgromadzonej wody. Maszyny wykorzystuje się w różnorodnych sektorach – przemyśle oraz przy produkcji paliw stałych. Suszarnie kontenerowe nie są na trwale przymocowane do podłoża, co ułatwia ich transport. W celu uzyskania stabilności maszyny stosuje się specjalne, zaimpregnowane, drewniane podkłady. W obrębie blaszanego kontenera maksymalna uzyskiwana temperatura wynosi 80 stopni Celsjusza. Do zasilenia urządzenia wykorzystywany jest prąd elektryczny o napięciu 400 V. Suszarnie posiadają wentylatory o napięciu 230 V i mocy 250 W. Ich zasadnicze działanie koncentruje się jednak na trzech grzałkach. Każda z nich generuje moc 1500 W. W obrębie komory przepływ powietrza dochodzi do 47 m/s. Suszarnie dostępne są w ofercie firmy, produkującej wiertnice geotechniczne – https://staltechnika.pl/oferta/wiertnice-geotechniczne-samochodowe/.

Zastosowanie

Suszarnie kontenerowe stanowią rozwiązanie wybierane przez dużych, jak i małych producentów. Dzięki nim, można bowiem obniżyć koszty i czas suszenia materiałów. Kontenery wykonuje się z ekologicznych materiałów, dzięki czemu ich niekorzystne oddziaływanie na środowisko zewnętrzne jest ograniczone. Suszarnie zapewniają równomierny przepływ powietrza, co ma duże znaczenie w przypadku odparowywania wody zgromadzonej w materiałach drewnianych. Taki mechanizm pracy zapobiega pękaniu naturalnych surowców, pozwalając zarazem na szybką obróbkę termiczną materiału. Suszarnie kontenerowe bardzo często wykorzystuje się do odparowania wody zgromadzonej w ziołach. Urządzenia wyposażone są bowiem w higrometr, umożliwiający ścisłą kontrolę wilgoci w pomieszczeniu.

Suszarnie kontenerowe znalazły swoje zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Warto pamiętać, by w swojej działalności wykorzystywać profesjonalne urządzenia. Dostępne są one na stronie https://staltechnika.pl/.