Dlaczego warto zainwestować w betonowe donice?

Coraz częściej w przestrzeni miejskiej spotykamy kwietniki wykonane z betonu architektonicznego. Betonowe donice stają się również częścią roślinnej aranżacji naszych ogrodów. W poniższym wpisie zdradzamy największe zalety tego rodzaju rozwiązań.

Donica betonowa – najważniejsze zalety

Popularność donic ogrodowych wynika z ich wszechstronnego zastosowania. Sprawdzą się zarówno jako ozdoba prywatnej posesji, jak i element miejskiej architektury. Poza tym mają też inne zalety:

– wyróżnia je nowoczesny design, idealnie wpisujący się w stylistykę współczesnych domów;

– stwarzają możliwość posadzenia roślin w miejscach, gdzie sadzenie ich w gruncie jest niemożliwe;

– ich solidna i masywna budowa sprawia, że są odporne na zniszczenia, podmuchy wiatru czy akty wandalizmu;

– elastyczność aranżacyjna – donice mają różne rozmiary i kształty. Możemy wybrać donice betonowe kwadratowe, okrągłe czy owalne.

Donica betonowa w przydomowym ogrodzie

Nie każdy ogród stwarza kwiatom optymalne warunki do wzrostu i kwitnienia. Przeszkodą może być nieodpowiedni rodzaj gleby czy kłopoty z nawodnieniem. Tymczasem dzięki donicom betonowym stworzymy atrakcyjną kompozycję roślinną i kwiatową w wybranym miejscu naszego ogrodu. Ich pielęgnacja będzie znacznie prostsza niż opieka nad roślinami wysadzanymi na tradycyjnych rabatkach. Wystarczy regularne podlewanie i nawożenie bardziej wymagających gatunków.

W ten sposób w naszym ogrodzie zyskamy atrakcyjny dodatek dekoracyjny. Donice betonowe można ustawić w strefie wypoczynkowej, tuż przy tarasie. W tym miejscu z przyjemnością spędzamy czas, a widok kolorowych kwiatów dodatkowo umili nam wypoczynek na łonie natury.

Nowoczesna donica, jako element miejskiej architektury

Nierzadko narzekamy na surowy i pozbawiony zieleni miejski krajobraz. Tymczasem skwery, deptaki czy okolice parkingów można również udekorować roślinami. Dzięki donicom betonowym monotonna przestrzeń stanie się kolorowa. Wystarczy ustawić je wzdłuż chodników lub w centralnej części miejskich placów. Posadzenie kwiatów lub iglaków wprowadzi tu, tak pożądaną przez wszystkich, naturalną zieleń.

Akcenty roślinne staną się także oryginalną ozdobą posesji budynków. Ociepli to wizerunek ponurych gmachów urzędów publicznych. Wystarczy nawet jedna obszerna donica kwadratowa, by fasada budynku prezentowała się bardziej przyjaźnie. Trik ten wykorzystują także firmy prywatne, które tuż przed wejściem do swojej siedziby ustawiają donice z kwiatowymi kompozycjami.

Atrakcyjny dodatek do terenów zielonych

Kolejne miejsca, w których z powodzeniem można wykorzystać betonowe donice, to tereny zielone i miejskie parki. Choć są to tereny rekreacyjne, podłoże nie zawsze sprzyja rozwojowi roślin ozdobnych. Dlatego w tym przypadku posadzenie kwiatów czy innych kompozycji w donicy jest koniecznością. Donice betonowe, ze względu na swoją estetykę, świetnie pasują do niewielkich parków kieszonkowych zaaranżowanych w centrach miast. Ożywiają miejski krajobraz i stwarzają optymalne warunki do relaksu.

Solidne donice betonowe o uniwersalnym zastosowaniu oferuje producent – firma KĘSBET.