Jak dobrać deski na podłogę tarasową? Czyli wymiary deski tarasowej
Jeśli jesteś osobą, która cenni są klasyczny styl wnętrz, lubi mieć kontakt z naturą warto podłogę balkonową, która będzie pokryta naturalnym drewnem. Styliście wnętrz radzą, aby wybór podłogi na naszym tarasie współgrał z rodzajem podłogi w naszym mieszkaniu. Taras to część naszego domu, która powinna cieszyć nasze oko przez cały rok, dlatego warta zadbać o jego aranżacje, podstawą tarasu jest wybór odpowiedniej podłogi, jak wiadomo każde rozwiązanie, będzie swoje plusy i minusy. W warstwie podłogi tarasowej powinna znaleźć się przede wszystkim izolacja przeciw wodna, tego typu rozwiązanie konieczne w każdym przypadku również, jeśli posiadamy balkon w mieszkaniu w bloku. Nie zależnie do tego, jakie rodzaj pokrycia podłogi na tarasie wybierzemy, musimy zapewnić spadek podłoża, co zapewni swobodne spływania wody deszczowej.
Jakie deski na balkon wybrać?
Aranżując taras, stoimy przed wyborem rodzaju podłogi, warto postawić na naturalne drewniane deski. Deski tarasowe są kładzione wzdłuż drzwi wejściowych, należy pamiętać o nachyleniu około 2-5% w kierunku od budynku. Układanie desek terasowych na legarach lub na betonowej wylewce wymaga dobrej wentylacji. Tradycyjne drewniane deski występują w długości 4, 5-metrowych, w związku z tym dla aspektów wizualnych lepiej wybierać deski o dopasowanym układzie od powierzchni podłogi. Wymiary deski tarasowej powinny być indywidualnie dopasowane do powierzchni tarasu. Na balkonie najlepszym rozwiązaniem jest drewno egzotyczne, które jest odporne na zmienną pogodę. Rodzime gatunki polskich drzew np. Modrzew trzeba systematycznie impregnować. W sklepach możemy znaleźć rodzaje desek, które nie zbierają błota, pyłu, kurzu.
Płytki tarasowe
Podłoga na balkonie narażona jest na zmieniające się warunki pogodowe, upały lub mroź. Wybierając płytki na balkon, należy zdecydować się na te mrozoodporne, przeznaczone do stosowania zewnętrznego. Najlepszy, wyborem są płytki antypoślizgowe, z wysokim stopniem ścieralności np.terakota. Płytki położone na balkonie są proste w pielęgnacji, na rynku jest szeroki wybór wzorów i kolorów, przez co możemy dopasować je do fasady budynku. Minusem tego rodzaju rozwiązań na podłogę na tarasie jest to, że zimą płytki szybko ulegają ochłodzeniu, natomiast latem szybko się nagrzewają.