Styl loftowy w mieszkaniach – czym się charakteryzuje?

Aranżacja mieszkania jest bardzo skomplikowanym procesem, podczas którego należy przemyśleć dokładnie wszelkie kroki. W końcu jest ono miejscem, na które człowiek najczęściej patrzy, dobrze więc, aby było ono w pełni zgodne z estetyką mieszkańca. Urządzenie go wcale nie jest prostym zadaniem, w szczególności jeśli nie ma się przemyślanej koncepcji. Dlatego często okazuje się, że najlepszym pomysłem jest zaaranżowanie mieszkania w jednym, konkretnym stylu wnętrzarskim. Znacznie łatwiej zapanować wtedy nad swoją wizją. Jednym z takich stylów jest przybierający w ostatnich latach na popularności styl loftowy. Zebrał grono fanów, którzy są nim naprawdę zachwyceni. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, w końcu wygląda on naprawdę fantastycznie!

Styl loftowy – charakterystyka

Jeśli chodzi o styl loftowy i jego charakterystykę, najistotniejszym punktem jest tutaj przede wszystkim surowość. To właśnie dzięki niej wprowadzić można tak ważne w tym stylu kontrasty. Ta perfekcyjna nieperfekcyjność jest w tym przypadku niezwykle pożądana. To doskonały styl dla osób, które mają bujną wyobraźnię i lubią szaleć ze swoimi projektami. Tak jak zostało to wspomniane, istotna jest surowość, to samo tyczy się oczywiście materiałów, tutaj idealnie sprawdzi się beton, cegła czy też wszelkiego rodzaju surowe drewno. Forma jaka dominuje w lofcie to w głównej mierze minimalizm, a jednym z idealnych elementów są stare meble oraz dodatki. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką kolorystykę wybrać, możesz spróbować z kolorowymi elementami, jednak absolutnie nie mogą one przeważać! W tym przypadku trzeba znać umiar.

Styl loftowy – niezbędne elementy

Jeśli ludzie decydują się na urządzanie swoich mieszkań w Zielonce właśnie w stylu loftowym, powinni być świadomi, że istnieją pewne elementy, których nie może zabraknąć w żadnym mieszkaniu, zaaranżowanym właśnie w tym stylu. Przede wszystkim powinieneś zwrócić ogromną uwagę na oświetlenie, jest ono bardzo ważne! Jeśli chcesz zakupić firanki czy zasłony, koniecznie z tego zrezygnuj, w końcu są to zbędne elementy w stylu loftowym. Gdy światło słoneczne Ci przez to przeszkadza, możesz zakupić żaluzje, z pewnością sprawdzą się lepiej. Myśląc o dodatkach, zastanów się nad stalą, wygląda ona świetnie nawet w przypadku drzwi. Podłogi powinny być przede wszystkim wyłożone starymi, estetycznymi deskami. To również styl, w którym nie musisz ukrywać przewodów elektrycznych! Absolutnie nie będą przeszkadzać!

Sprawdź również: Mieszkania pod Warszawą – rynek wtórny czy pierwotny?

Styl loftowy – wyróżniane rodzaje

Styl loftowy jest rozróżniany na rodzaje. Mowa tutaj oczywiście o soft loft i hard loft. Jeśli chodzi o soft loft, jest to przede wszystkim styl loftowy w nowych budynkach mieszkalnych, nie ma tutaj tego ,,ducha’’ stylu loftowego. To czysta inspiracja manufakturami, z których to czerpano inspirację co do stylu loftowego. Sprawdzają się doskonale, jednak nie mają w sobie tej swoistej magii. W przypadku hard loft stawia się na autentyczność. Są to rzeczywiste manufaktury, które zostały dostosowane do tego, aby można w nich było mieszkać!