Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Sen jest nam potrzebny każdego dnia. To on umożliwia nam odpowiednią regenerację, dzięki czemu z energią możemy powstać każdego poranka. Aby człowiek mógł się wyspać, potrzebne jest mu solidne łóżko. Czy drewniane łóżka do sypialni to dobry pomysł? Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę, wybierając drewniane łóżka do sypialni? Warto sobie na takie pytania odpowiedzieć.

Łóżko w odpowiednich wymiarach

Jest to jeden z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę, jeżeli chcemy być pewni tego, że mamy do czynienia z dobrym łóżkiem. Zarówno, jeżeli chodzi o sypialnię dla dorosłych, jak również dla dzieci. Przyjmuje się, że jedna osoba powinna mieć łóżko o minimalnej szerokości 80 cm. Dwie osoby to szerokość ok. 140 cm. Chociaż, im będzie bardziej szerokie łóżko, tym lepiej.

Takie 200 cm dla dwóch osób, to optymalna liczba — aczkolwiek nie każdy ma szansę na to, aby do swojej sypialni wstawić łóżko o takich wymiarach. Ważna jest również długość samego łóżka. Nigdy nie wybierajmy łóżka “na styk”. Przykład: jeżeli nasz wzrost wynosi ok. 170 cm, to dodajmy do tego ok. 20 cm, aby zapewnić sobie odpowiedni luz i komfort.

Przechowywanie w łóżku

Wybierając drewniane łóżka do sypialni swojej lub dziecka, sprawdźmy dodatkowe możliwości, jakie oferuje nasze łóżko. Czy dzięki niemu będziemy mieli miejsce na to, aby przechować pościel?

Jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza pościel w ciągu dnia nie będzie się brudzić, a my nie będziemy musieli szukać miejsca, gdzie wszystko pochować. Jest to bardzo ważna funkcja, która na pewno znajdzie swoje zastosowanie w małych sypialniach, gdzie liczy się dosłownie każdy cm.

W przypadku łóżek dla dzieci bardzo często mamy do czynienia ze specjalną, wysuwaną szufladą, gdzie można schować nie tylko pościel, ale również inne rzeczy. Czasem, zamiast szuflady na pościel, znaleźć można wysuwaną szufladę, która z miejsca staje się dodatkowym posłaniem. Ciekawe i bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku małej sypialni dwójki dzieci.

Solidnie wykonane łóżko

Jak wybrać drewniane łóżka do sypialni? Biorąc pod uwagę ich konstrukcję, jest to także jeden z najważniejszych czynników, który koniecznie należy wziąć pod uwagę. Czy drewno jest naprawdę solidne, zapewniając długą żywotność dziecka?

Stelaż łóżka musi zostać wykonany ze sprężystych, drewnianych listewek, które reagują na zmiany wywołane ruchem ciała człowieka. Chociaż nie mogą one być zbyt giętkie, aby nie groziły one zarwanie. Sprawdźmy też, czy listewki znajdujące się na stelażu są rozmieszczone w miarę gęsto.

Drewno jest na ogół bardzo solidnym materiałem, który idealnie nadaje się do wykonania łóżka do sypialni. Nie zapominajmy również o tym, że jest to naturalny materiał antyalergiczny, a także antystatyczny. Dzięki swoim właściwościom zdrowotnym sprawia, że wiele osób decyduje się na jego obecność w swojej sypialni. Warto również pamiętać o tym, że tak samo ważny jak stelaż łóżka, jest sam materac, na którym będziemy spać.