Jakie wymiary powinno mieć łóżko w sypialni

Aranżacja wnętrza sypialni to niemałe wyzwanie. Wymaga ona nie tylko starannego doboru mebli, ale przede wszystkim wiedzy na temat ilości wolnego miejsca dostępnego do urządzenia. Jednak to właśnie w sypialni zostaje ustawione łóżko – jeden z najważniejszych mebli w naszych domach. Dlatego należy już przed jego zakupem, mieć wiedzę ile miejsca można na nie przeznaczyć. Ponadto niezwykle istotna jest liczna osób, która będzie spała na łóżku – czy jedna, czy może dwie. Ta informacja pozwoli bowiem dopasować odpowiednie rozmiary. Poniżej dajemy kilka wskazówek, jakie wymiary powinno mieć łóżko w sypialni i w jaki sposób je dopasować?

Łóżko dostosowane do wielkości pomieszczenia

Pierwszym kryterium, które decyduje o tym, jakich rozmiarów łóżko do sypialni wybrać okazuje się wielkość pomieszczenia. Im bardziej przestronne wnętrze, tym mebel może mieć większe gabaryty. Z kolei do kameralnych wnętrz należy wybrać takie łóżko, które nie tylko nie zdominuje całego pomieszczenia, ale także zapewni maksymalny komfort podczas snu. Nie powinno ono być ani za duże, ani zbyt wąskie, w szczególności, gdy będą na nim spały dwie osoby.

Do niewielkich wnętrz świetnie się sprawdzi łóżko dębowe 140×200 z serii Bergamo, Rosario, Moderna Natura, a także łóżko o rozmiarach 120×200 z kolekcji Teramo, Piacenza lub Altari dostępne w ofercie sklepu Meble Magnat. Natomiast do przestronniejszych pomieszczeń można wstawić większe modele o wymiarach 160×200 lub 180×200 z serii Milano, Rosario, Teramo, Monza, Bergamo i wiele innych.

Liczba osób korzystająca z łóżka

Wybierając łóżko sypialne, trzeba pamiętać o tym, ile osób będzie z niego korzystało. Jeżeli zawsze tylko jedna, wówczas można wybrać model niewielkich rozmiarów 120×200 lub 140×200. Natomiast jeżeli dwie osoby wtedy należy wybrać łóżko małżeńskie. Warto wówczas zdecydować się na łóżko dębowe 160×200 albo 180×200.

Wspomniane wcześniej serie Monza, Bergamo, Milano, Rosario, Teramo i wiele innych dostępnych w ofercie sklepu Meble Magnat, pozwalają na wybór modelu spełniającego szczególne potrzeby użytkowe oraz wizualne. Drewno dębowe jest bardzo trwałe i wytrzymałe na uszkodzenie, dlatego wybór tego typu mebla będzie inwestycją na długie lata.

Indywidualne potrzeby użytkowe

Osoby lubiące mieć dużo miejsca do wylegiwania się, mogą wybrać większe łóżko. W szczególności, jeżeli warunki lokalowe pozwalają, warto skorzystać z okazji i dopasować model o większych gabarytach. Do stelaża łóżka musi być precyzyjnie dopasowany materac, nie może on być za mały ani za duży. Przed wyborem materaca trzeba zmierzyć rozmiary stelaża. Jeżeli łóżko zamówione w sklepie nie ma dołączonego materaca w komplecie, wówczas trzeba go dokupić.

Ponadto ważne, aby łóżko było wygodne i prezentowało się w sposób efektowny w sypialni. Wybierając je, należy również zwrócić uwagę na panującą stylistykę aranżacyjną całego wnętrza. Reasumując, łóżko w sypialni powinno mieć rozmiary dopasowane do panujących warunków lokalowych, a także spełniać oczekiwania pod względem użytkowym.