Jaki stół do kuchni wybrać? Okrągły stół z marmurowym blatem

Wybór odpowiedniego stołu do kuchni zależny jest od kilku czynników, głównym jest wielkość pomieszczenia. Drugim ważnym czynnikiem jest, aby stół w kuchni komponował się z zabudową kuchenną. Stół w kuchni powinien być dostosowany również do ilości domowników. Najczęściej spotykane są stoły kuchenne kwadratowe, owalne, prostokątne. W kuchni ważna jest swoboda i ergonomia, dlatego ważne jest, aby stół nie blokował swobodnych ruchów podczas przygotowywania posiłków. Stoły w kształcie kwadratu lub prostokąta są funkcjonalne, świetnie się sprawdzą w ciasnych kuchniach, ponieważ można ustawić je pod ścianą. W niewielkim pomieszczeniu dobrym rozwiązaniem jest stół z rozsuwanym blatem, na co dzień zajmuje nie zbyt dużo miejsca, w razie większej ilości gości możemy go rozsunąć. Optymalna wysokość stołu dla każdej z siedzących przy nim osób to 70-75 cm.

Designerskie stoły kuchenne

Nowoczesność to mieszanka tego, co już było modne w urządzeniu wnętrz. Wybierając okrągły stół z marmurowym blatem oraz oryginalna noga to świetny sposób, na przyciągnięciu uwagi na taki akcent w kuchni. Tego rodzaju stół nie zabiera dużo miejsca w kuchni. Marmurowy blat stołu spełnia wszystkiego wymagania stołu kuchennego. Powierzchnia odporna jest na wilgoć, zarysowania. Stół marmurowy w kuchni będzie trwałym i stabilnym meblem, który posłuży nam na długie lata.

Klasyczny drewniany stół

W minimalistycznych wnętrzach królują drewniane stoły o różnych kształtach. Drewno, metal i szkoło to elementy, które świetnie się sprawdzą w kuchni. Nogi stoły wykonane z metalu nadają mu lekkości i stabilności. Stoły wykonane z naturalnego drewna cechują się trwałością, przy czym są również bardzo eleganckim meblem w domu. Tego typu meble drewniane możemy poddać renowacji, przez co posłużą nam na lata, jeśli chcemy nadać klimatu minionej epoki naszemu wnętrzu, warto wybrać stół, który będzie antykiem. Tego typu rzeczy możemy znaleźć za niewielkie pieniądze na różnego rodzaju aukcjach internetowych.