Nowoczesny kominek w salonie: kominki nowoczesne z półkami

Wybór kominka do wnętrz salonu to nie tylko sposób na zapewnienie dodatkowego źródło ciepła, ale również nowoczesny element dekoracyjny. W aranżacjach wnętrzach we współczesnym stylu możemy znaleźć kominki, które są proste, pozbawione detali. Kominki nowoczesne z półkami to częste rozwiązanie w dużych salonach w stylu minimalistycznym. Form bryły kominka najczęściej jest wkomponowaną w ścianę zabudową, przez swoją prostotę doskonale wtapia się w otoczenia ścian. Planując przestrzeń wokół kominka, meble powinny być w taki sposób, aby mieć możliwość spoglądania na ogień płonący w kominku.

Instalacja kominka

Instalacja kominka nie wymaga specjalnych remontów, potrzebny jest jedynie dostęp przewodów kominowych. Najlepiej już podczas wyboru projektu domu, wziąć pod uwagę salon z kominkiem, co będzie rozwiązaniem i nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów w przyszłości o raz martwić się zmianą koncepcji urządzenia naszego pomieszczenia. Zanim wybierzemy rodzaj kominka, musimy dokładnie przemyśleć miejsce, w którym ma on stanąć. Mając już wybrany, jaki rodzaj kominka spełnia nasze oczekiwania, w razie potrzeby musimy wzmocnić stropy. Lub fundamenty, natomiast na podłodze wokół umieścić niepalącą się podłogę. Najważniejszą czynnikiem, w pomieszczeniu, w którym chcemy umieść kominek, musi znajdować się kratka wentylacyjna. W szczelnych pomieszczeniach może być problem z rozpaleniem ognia w kominku, a w przypadku niebezpiecznych sytuacji istnieje większe ryzyko zatrucia czadem.

Nowoczesne kominki wyposażone w system nazwany systemem czystej szyby, wytworzona jest pewnego rodzaju kurtyna ochronna. Strumień powietrza w kominku równomiernie rozprowadza powietrze, co niweluje osadzanie się sadzy na szkle. Kominek często posiadają deflektor, który wpływa na wydłużenie drogi spalania, zapewnia lepsze wykorzystanie energii. Bardzo efektownie wyglądają nowoczesne kominki, które sięgają nawet do połaci dachowej. Ciekawym rozwiązaniem są kominki narożne, które pozwalają obserwować ogień z różnych miejsc. Kominek to nastrojowy element dekoracyjny na długie zimowe wieczoru, ale może również pełnić funkcje źródła ciepła w salonie. Kominek może stanowić dodatkowy punkt grzewczy w naszym domu, w żaden sposób niepowiązany z centralnym ogrzewaniem. Mamy również możliwość, aby kominek stał się dopełnieniem domowej instalacji grzewczej.