Jak przebiega montaż folii grzewczej do lustra?

Osadzająca się na powierzchni lustra para wodna potrafi utrudnić korzystanie z łazienki. Stare sposoby radzenia sobie z tym problemem nie są skuteczne. Na szczęście istnieje sprawdzone, nowoczesne rozwiązanie, czyli maty grzewcze montowane pod lustrem. Ich montaż jest bardzo intuicyjny i prosty. Wystarczy poświęcić chwilę, aby zaznajomić się z instrukcją.

Jak wybrać odpowiednią matę grzewczą do lustra?

Zanim jednak przejdziemy do samego montażu, radzimy dobrze zastanowić się nad wyborem maty. Trzeba bowiem pamiętać, że produkt nie nadaje się do przycinania. Pozbycie się jakiejkolwiek części niesie ze sobą zagrożenie pożarowe. Z kolei zbyt duża mata grzewcza do lustra stanie się dość problematyczna – przede wszystkim ze względów estetycznych. Dlatego Termofol udostępnia swoim klientom folie o bardzo różnych wymiarach, takich jak 400×400 mm, 400×600 mm, 540×800 mm czy 700×900 mm.

Należy pamiętać jeszcze o jednej zasadzie, a mianowicie o pozostawieniu odstępów montażowych od brzegów lustra w wysokości minimum 10 cm. Dla przykładu powierzchnia zwierciadła wynosząca 60×60 cm wymaga maty grzejnej o wymiarach 50×50 cm, a najlepiej 40×40 cm. Oba modele będą działać równie dobrze ze względu na wydajność produktu.

Mata grzewcza do lustra – montaż krok po kroku

Na samym początku należy odkleić folię ochronną z powierzchni folii grzewczej. Ma ona za zadanie zabezpieczyć produkt przed zarysowaniami oraz zabrudzeniem. Usunięcie warstwy jest bardzo proste i nie niesie ze sobą ryzyka uszkodzenia maty grzewczej do lustra. Należy jednak zachować ostrożność.

W dalszej kolejności folię przykleja się do lustra od strony przylegającej do ściany. Posiada ona folię samoprzylepną, więc nie trzeba zaopatrywać się w materiały klejące. Trzeba jedynie być precyzyjnym, aby powierzchnia maty pozostawała gładka. Z kolei wolne od foli brzegi lustra wystarczy pokryć klejem montażowym, którego producenci nie dołączają do zestawów.

Pozostaje już tylko podłączyć urządzenie do prądu i przykleić lustro do ściany.

Czy każdy etap można przeprowadzić samodzielnie?

Montaż maty pod lustro jest niezwykle prosty, co udowodniliśmy wyżej. Pewne zastrzeżenie powinien jednak budzić moment, w którym produkt ma zostać podłączony do prądu. Może się to wydawać banalnym zadaniem, jednak w rzeczywistości wcale takim nie jest. Samodzielna próba wykucia dziury w ścianie, aby dostać się do przewodu elektrycznego o napięciu 230 V, stanowi poważne zagrożenie dla życia, jeśli nie zajmuje się tym ktoś z odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem. Dlatego na tym etapie należy poprosić o pomoc elektryka z odpowiednimi uprawnieniami. Tylko on jest w stanie zagwarantować, że nikomu nie stanie się krzywda, a instalacja elektryczna w domu nie ulegnie uszkodzeniu.

To z pewnością rozwiało wszystkie wątpliwości na temat mocowania na ścianie maty grzewczej do lustra. Zachęcamy w takim razie, aby przyjrzeć się produktom marki Termofol. Wyróżniają się nie tylko wysokimi parametrami użytkowymi, ale też prostotą montażu.