Co jest potrzebne do montażu drzwi?

Montaż drzwi wymaga stosownej wiedzy i umiejętności, a także zastosowania odpowiednich narzędzi i materiałów. Co jeszcze przyda się podczas montowania drzwi zewnętrznych i wewnętrznych? Komu warto zlecić usługę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Montaż drzwi – niezbędne narzędzia

Montaż ościeżnicy oraz drzwi wymaga wcześniejszego przygotowania odpowiednich narzędzi i materiałów. Montażyście przydadzą się zatem miarki, poziomice i kątowniki, które pomogą w poprawnym osadzeniu ościeżnicy. Niezbędne są też poduszki montażowe albo drewniane kliny, taśmy zabezpieczające, pianka montażowa oraz rozpieraki poziomujące. Potrzebne są również wiertarka, śrubokręty oraz elementy mocujące, takie jak wkręty, kotwy i śruby. Dobrze jest ponadto mieć przy sobie szufelkę ze zmiotką oraz odkurzacz.

Komu zlecić montaż ościeżnicy i drzwi?

Montaż ościeżnicy i skrzydeł drzwiowych nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli chcesz zatem mieć pewność, że proces ten zostanie zrealizowany w profesjonalny sposób, zleć usługę profesjonalistom. Aby znaleźć najlepszego fachowca, wejdź na stronę Zleceniomat.pl i wypełnij bezpłatnie krótki formularz. Podaj w nim najważniejsze informacje dotyczące Twojego zlecenia. Formularz prześlemy do firm z Twojej okolicy, gotowych je zrealizować.

W krótkim czasie otrzymasz propozycje wraz z wyceną realizacji usługi od zainteresowanych wykonawców. Pozwoli to porównać różne propozycje od fachowców, a następnie wybrać ofertę, która najbardziej Ci odpowiada. Decydując się na tę opcję, masz też pewność, że specjaliści będą mieli ze sobą wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria, przez co proces montażu przebiegnie szybko i sprawnie.

Cena montażu drzwi

Cena montażu drzwi zależy od kilku czynników. Na koszt wpływa specyfikacja i rodzaj wybranego modelu. Na przykład, montaż drzwi zewnętrznych jest zwykle droższy niż wewnętrznych, a modeli przeciwpożarowych i antywłamaniowych – droższy niż drzwi bez takich funkcji. Zazwyczaj koszt usługi montażu wynosi od około 200 złotych za drzwi wewnętrzne, do średnio 550-600 złotych za drzwi zewnętrzne. Szczegółową wycenę realizacji usługi otrzymasz bezpośrednio od firmy montażowej, np. po wysłaniu swojego zapytania do fachowców w serwisie Zleceniomat.pl.

Na co zwrócić uwagę przed montażem drzwi?

Nawet gdy zlecisz kompleksową usługę montażu drzwi fachowcom, wciąż istnieją kwestie, które zależą od Ciebie. Jeszcze przed realizacją usługi musisz określić, w jaki sposób drzwi mają się otwierać – na zewnątrz, czy do środka. Twoja decyzja wpłynie na późniejszy komfort użytkowania. Otwieranie drzwi na zewnątrz pozwoli zaoszczędzić miejsce w pokoju lub przedpokoju. Drzwi wejściowe otwierane do środka nie wymagają natomiast dodatkowej przestrzeni przed wejściem do domu, a w razie potrzeby łatwiej je zablokować.

Weź też pod uwagę, czy drzwi będą lewe, czy prawe. Bardzo istotne są ponadto właściwe pomiary otworu drzwiowego, zwłaszcza w przypadku drzwi wejściowych. Nawet nieduży błąd pomiarowy może okazać się potem problematyczny, dlatego dobrze jest zlecić wykonanie pomiarów fachowcom.