Pokój kąpielowy w stylu glamour

Łazienki w obecnych czasach, to bardzo ważny element domów. Projektując wnętrza bardzo często decydujemy się na osobne łazienki, często połączone z sypialniami. Jest to bardzo wygodne zwłaszcza dla osób ceniących sobie intymność i indywidualność. Coraz częściej zdarza się, że partnerzy decydują się na osobne łazienki, często również osobne łazienki przygotowujemy dla dzieci, czy też dla gości.

Bardzo modnym rozwiązaniem jest stworzenie we wnętrzach dużego pokoju kąpielowego, strefy, która wyglądem odzwierciedli designerskie łazienki, będzie sercem domu, jeśli chodzi o własne spa. Jak taką przestrzeń przygotować?

Pokój kąpielowy- jak powinien wyglądać

Pokój kąpielowy przede wszystkim powinien być duży, jeśli chodzi o metraż. Wiele osób decyduje się na jedno duże pomieszczenie, podzielone na dwie lub trzy strefy. Jest to dobre rozwiązanie pod tym katem, że jesteśmy w stanie znaleźć miejsce zarówno na dużą wannę (w niektórych przypadkach nawet jacuzzi) jaki i na prysznic. Jeśli mamy takie możliwości w pokoju kąpielowym może się także znaleźć domowa sauna. Designerskie łazienki poza dużą wanną, powinny także zawierać przestronne umywalki, duże lustra i ciekawe dodatki. Warto pomyśleć również o jakimś wygodnym fotelu, a może nawet telewizorze? Koncepcja tradycyjnej łazienki już dawno odeszła w zapomnienie.

Elegancki styl glamour

Pokój kąpielowy z definicji powinien bardziej przypominać pokój do relaksu (zawierający oczywiście strefę sanitariatu), aniżeli typową łazienkę. Warto postawić na przytulny wystrój i materiały. Do tego wnętrza idealne sprawdzi się styl glamour. W przypadku wykończenia ścian i podłogi możemy pomyśleć o motywie gresu. Glamour to styl i elegancja, połączenie bogatych dodatków z klasyczną formą. Klasyczne kolory- takie jak np. czerń i biel, bogato zdobione dodatki- np. zdobione żyrandole, tradycyjne wanny na nóżkach, antyczne meble.

To wszystko pozwoli nam uzyskać efekt, jaki widzimy w modnych wnętrzarskich czasopismach- designerskie łazienki obok których nikt nie przejdzie obojętnie.