Dlaczego warto stosować zmywalne farby do ścian?

Trzymanie idealnego porządku w gospodarstwie domowym, gdzie stale bawią się dzieci, jest w praktyce właściwie niemożliwe. Dziecięce zabawy, rodzinne biesiadowanie, nieszczęśliwe potknięcia ze szklanką ulubionego napoju, ciekawość najmłodszych domowników – to wszystko znajduje odzwierciedlenie w postaci śladów na ścianach. Trudno usunąć je z powierzchni, gdy wykorzystane zostały tradycyjne farby do ścian. Na szczęście dziś ten problem można rozwiązać w wyjątkowo łatwy sposób!

Zainwestuj w zmywalne farby do ścian i ciesz się kolorem przez wiele lat

Wysoka jakość ochronna zmywalnych farb do ścian pozwala na długo zachować zadbany wygląd kuchni, salonu, pokoju dziecięcego lub dowolnie wybranego wnętrza. Farby zmywalne schną po nałożeniu na powierzchnię rekordowo szybko, dzięki czemu ich wysokim połyskiem i intensywnością koloru cieszyć się można już od pierwszych chwil. W zależności od potrzeby wybrać możemy także matową wersję farby do ścian, sprawdzi się zwłaszcza przy odświeżaniu sufitu. Warto wspomnieć, że nowoczesna gama farb zmywalnych została opracowana w oparciu o ekologiczne receptury, dzięki czemu produkty te są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Farby zmywalne – proste zastosowanie i natychmiastowy efekt

Przygotowując ściany na pokrycie zupełnie nową warstwą farb zmywalnych, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby poprzednia warstwa koloru była odpowiednio usunięta, a tynk wyszlifowany i osuszony. Przy malowaniu wielkopowierzchniowym jedynie farby z jednego cyklu produkcyjnego, łączone ze sobą, dadzą dokładnie taki kolor, o jaki nam chodziło. Zanim rozpoczniemy malowanie warto więc przeczytać numery partii na opakowaniach. Przed naniesieniem farby na ścianę trzeba zadbać też o wyrównanie wszelkich nierówności. Służą do tego szpachle i gładzie. Dopiero po wygładzeniu całej powierzchni ściany lub sufitu można nanosić wymarzony kolor.

Farby do ścian odporne na wodę i środki czyszczące

Tego rodzaju produkty do malowania wnętrz pozwalają w pełni odkrywać komfort cieszenia się własnym zaciszem domowym bez lęku, że przez nieuwagę ściany zostaną zniszczone. Wystarczy jedynie lekko wilgotna szmatka, by każde zanieczyszczenie, w tym także uciążliwe, tłuste plamy, usunąć z powierzchni ściennej. W ciągu kilku minut po zabrudzeniu nie ma najmniejszego śladu. Dzieciaki mogą bawić się beztrosko, a my nareszcie przestaniemy się martwić, że podczas gotowania posiłku nieopatrznie pozostanie ślad po naszych dłoniach lub naczyniach.