Kabina prysznicowa czy wanna – jakie rozwiązanie wybrać?

Podczas urządzania lub remontowania łazienki większość osób staje przed podstawowym dylematem – kabina prysznicowa czy wanna? To pierwsze rozwiązanie pojawia się w większości współczesnych łazienek, a do jego wyboru skłania ograniczona dostępność wolnej przestrzeni oraz wygoda użytkowania, którą oferuje prysznic. Wanna z kolei jest idealnym wyborem do dużych pomieszczeń oraz tych osób, które nie wyobrażają sobie spędzenia wieczoru bez długiej, relaksującej kąpieli. Jakie zalety posiada każde w tych rozwiązań?

Wanna – rozwiązanie idealne dla miłośników długich, relaksujących kąpieli

Klasyczne wanny asymetryczne i prostokątne są idealnym wyborem dla osób, które nie wyobrażają sobie wieczorów bez długich, relaksujących kąpieli w domowym zaciszu. Kąpiel w wannie pozwala skutecznie odprężyć się po długim, stresującym dniu, urządzić domowe SPA bez wychodzenia z domu, poczytać ulubioną powieść i oddać się błogiemu relaksowi, o którym mogą tylko pomarzyć użytkownicy kabin prysznicowych. Zarówno rozwiązania prostokątne, jak i wanny asymetryczne występują w różnych rozmiarach, przez co mogą być zainstalowane zarówno w dużych łazienkach, jak i mniejszych pomieszczeniach.

 

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, na które uwagę powinien zwrócić każdy miłośnik kąpieli, są nowoczesne wanny z hydromasażem. Szeroki wybór rozwiązań oferujących taką funkcjonalność znaleźć można w ofercie marki Roca. Wanny z hydromasażem posiadają dwa podstawowe systemy hydromasażu – Smart WaterAir Plus i Effects Gold. Ten pierwszy opiera się o dwa rodzaje masażu – wodny i powietrzny. Wyposażone w niego wanny akrylowe z kolekcji posiadają dodatkowo oświetlenie LED, które pozwala łączyć masaż z chromoterapią. System Effects Gold z kolei oferuje masaż wodny, kąpiel perełkową, czyli masaż powietrzny, chromoterapię oraz funkcję podtrzymywania temperatury wody i automatycznej dezynfekcji.

Kabina prysznicowa – idealny wybór do małych łazienek i ludzi ceniących sobie wygodę

Popularna kabina prysznicowa to z kolei rozwiązanie, które gości w większości polskich łazienek. Jest także pierwszym wyborem do małych pomieszczeń w bloku, gdyż zajmuje stosunkowo niewiele miejsca oraz pozwala równie dobrze, jak dużo większa od niej wanna, zadbać o czystość. Kabina prysznicowa jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie wygodę korzystania, lubiących brać szybkie kąpiele oraz ludzi żyjących w biegu. Kabina pozwala szybko odświeżyć się po powrocie do domu, a przy tym jest rozwiązaniem oszczędnym, które pozwala na skuteczne ograniczenie zużycia wody.

Nowoczesne kabiny prysznicowe jedynie z nazwy przypominają rozwiązania, które królowały w naszych łazienkach jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś miłośnicy szybkich kąpieli mają do wyboru wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest stworzenie spójnej, estetycznej i doskonale wkomponowanej w wystrój łazienki przestrzeni prysznicowej. Należą do nich niezwykle modne w ostatnich latach, minimalistyczne w formie kabiny walk-in, które składają się ze szklanych paneli oraz brodzika montowanego na równi z podłogą. Na szczególną uwagę również tu zasługują rozwiązania marki Roca, która posiada w swojej ofercie nowoczesne brodziki wykonane z innowacyjnych materiałów Senceramic i Stonex.