Tikkurila Optiva 5 – najlepsza farba do zadań specjalnych?

Szukając odpowiedniej farby do pomalowania ścian bądź sufitów, można kierować się różnymi oczekiwaniami. Jeśli priorytetem są trwałość i właściwości ochronne, warto wybrać produkt, który został stworzony do położenia w trudnych warunkach. Wnętrza szpitali, biur, szkół czy nawet domów, które zamieszkują małe dzieci bądź zwierzęta to miejsca szczególnie narażone na zniszczenia ścian. Dlaczego Tikkurila Optiva 5 jest idealnym produktem, którego można użyć przy aranżacji wymagających pomieszczeń?

Wymagające wnętrza, czyli jakie?

Farba odporna na szorowanie i plamy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie szczególnie ważne jest zachowanie zasad higieny, a ściany wystawione są na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Farba Tikkurila Optiva 5 to produkt, który spełnia wymienione wymogi. Farbę można stosować we wszystkich placówkach oświaty, takich jak żłobki przedszkola czy szkoły. Optiva 5 będzie również idealnym wyborem do domowej kuchni lub łazienki, czyli miejsc narażonych na wysokie temperatury, nadmiar wilgoci czy szkodliwe działanie mikroorganizmów.

Ale miejsca kształcenia bądź domowe pielesze to niejedyne pomieszczenia, które wymuszają zastosowanie nowoczesnych produktów. Farba plamoodporna Optiva 5 doskonale sprawdzi się również w salach operacyjnych, miejscach diagnostycznych i zabiegowych, gabinetach czy poczekalniach. Codzienne sterylne czyszczenie powierzchni ścian mocnymi środkami na bazie alkoholu nie jest w stanie naruszyć struktury powłoki produktu Tikkurila Optiva, ponieważ jest to farba odporna na szorowanie.

farba Tikkurila Optiva 5 jest plamoodporna

Farba matowa nowej generacji

Tikkurila Optiva 5 to farba matowa, która ma wysoki współczynnik krycia, pozwalający osiągnąć zakładany efekt już po pierwszym malowaniu. Produkt ten charakteryzuje się również odpornością na brud i kurz, dzięki czemu użytkownicy długo mogą cieszyć się idealnie jednorodnym, matowym wykończeniem. Technologia enkapsulacji, która została wykorzystana przy produkcji farby, zwiększa właściwości barierowe pomalowanej powierzchni.

Warto nadmienić, że Optiva 5 spełnia najwyższe standardy ekologiczne. Jakość produktu potwierdza certyfikat Ecolabel, który jest przyznawany wyrobom przyjaznym dla środowiska. Składniki stosowane do produkcji Tikkurila Optiva 5 są również zgodne z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego – REACH, które traktuje o ochronie zdrowia i planety.

Tikkurila Optiva 5 – opinie

Farba Tikkurila Optiva 5 zyskuje dobre opinie nie tylko dzięki właściwościom ochronnym, ale również z powodu swojej uniwersalności i łatwości w aplikacji. Optymalny czas schnięcia i niekapiąca formuła sprawiają, że Optiva 5 doskonale sprawdzi się przy malowaniu płyt gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych lub cementowo-wapiennych. Produkt ten można również wykorzystać do dekoracyjnego malowania podłoży betonowych oraz do renowacji starych wymalowań.

Tikkurila Optiva 5 – kolory

Farba plamoodporna Tikkurila Optiva 5 występuje w 4 różnorodnych paletach kolorystycznych:

  1. Tikkurila Deco Grey, czyli niemal 100 tonacji eleganckich szarości,
  2. Tikkurila Feel the Color, na którą składa się 216 kolorów od stonowanych błękitów przez burgundy po nasycone brązy,
  3. Tikkurila Pro Grey, która zawiera neutralne i nasycone odcienie szarości,
  4. Tikkurila Symphony, czyli wzornik obejmujący aż 2436 kolorów z takich kategorii jak: biele, błękity, chłodne i ciepłe kolory ziemi, czerwienie, żółcienie oraz zielenie.

Szukasz odpornej farby plamoodpornej?

Chcesz znaleźć odporną farbę plamoodporną, która sprawdzi się w trudnych warunkach? Tikkurila Optiva 5 będzie najlepszym wyborem. Jeśli zależy Ci na fachowym doradztwie i szybkiej wysyłce produktów, wejdź na stronę sklepu budowlanego Milabud.pl i skorzystaj z jego bogatej oferty.