Domy szkieletowe ceny pod klucz

Co prawda, istnieje przysłowie, które mówi, że król Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną”, to jednak obecnie z przyjemnością wraca się do trendów, związanych z wykonywaniem domów z ekologicznych materiałów, w tym przede wszystkim drewnianych. Takie domy są korzystnie nie tylko dla przyrody, ale także dla osób zamieszkujących taki budynek – pozbawione substancji niekorzystnie wpływających na zdrowie i samopoczucie. Budynki wykonywane w oparciu o technologię kanadyjską potrafią zaprzeć dech w piersiach swoją estetyką, a ponadto okazuje się, że nie są wcale aż takie drogie w wykonaniu.

Wprawdzie, istnieją technologie pozwalające na stworzenie naszego domu marzeń w czasie zdecydowanie krótszym, niż wynosi budowa domu oparta na technologii kanadyjskiej, jednak do wielu osób zdecydowanie przemawia nieco dłuższa, a solidniejsza technika kanadyjska. Przykładem technologii, która jest zdecydowanie szybsza w dostarczaniu do klienta gotowego pod klucz domu mieszkalnego, jest technologia szwedzka – domy zwykle gotowe są w przeciągu 3 miesięcy, a to wszystko dzięki temu, że do budowy domu wykorzystuje się gotowe już prefabrycznie materiały – kwestią staje się tylko czas łączenia wszystkich elementów w całość. Jednakże, domy szwedzkie od kanadyjskich różnią się między innymi stylem zewnętrznym – dlatego niektórzy sugerują się dodatkowo tym, jak całościowo wyglądać będzie dom, w którym zamieszkają. Inną sprawą jest też to, że w niektórych regionach Polski korzystniej będzie skorzystać tylko z jednej z tych technologii ze względu na warunki pogodowe i atmosferyczne typowe dla tego regionu zwłaszcza zimą.

Koszt domu szkieletowego – koszt budowy domu kanadyjskiego

Koszt domu szkieletowego w porównaniu do innych technologii jest obecnie jednym z najniższych. Inwestycja w dom szkieletowy jest niezwykle opłacalna, pomimo tego, że wiele osób wciąż sceptycznie podchodzi do tematu domów wykonywanych na bazie drewna, to jednak domy takie świetnie posłużą nawet przez stulecia, o ile zostały umiejętnie wykonane. Koszt budowy domu kanadyjskiego może wynieść około 150 000 – 250 000 w stanie surowym, natomiast w stanie developerskim „pod klucz” – 200 000 – 350 000 złotych. Wciąż, porównując te koszty z innymi technologiami można dojść do wniosku, że są one znacznie mniejsze od innych technologii i pozwalają na stworzenie domu marzeń bez przeszkód przy odpowiednio mniejszym budżecie.

Domy szkieletowe ceny pod klucz

Generalnie warto założyć, że domy szkieletowe pod klucz to przeciętnie wydatek około 200 tysięcy złotych za stworzenie domu w granicach około stu metrów kwadratowych. Przyrównując koszta do zakupu mieszkania tej samej wielkości w różnych miastach okazuje się, że stworzenie domu szkieletowego jest znacznie bardziej efektywne, zostawia więcej swobody, a przede wszystkim jest zdecydowanie tańsze. Do wybudowania takiego domku potrzebujemy przede wszystkim kawałka ziemi, a do tego musimy wybrać projekt budowy i otrzymać właściwe pozwolenia. Zaplanowanie takiego budżetu, który pozwoli na stworzenie takiego budynku, nie jest specjalnie wymagające. Ceny domów szkieletowych aktualnie panujące pozwalają na stworzenie wyjątkowej przestrzeni mieszkalnej na kieszeń wielu Polaków, których zarobki wpadają do kategorii średnio zamożnych.

Czy niskie ceny związane z budowaniem domów szkieletowych spowodują, że zmieni się raz na zawsze styl budowania w Polsce? Oprócz technologii ekologicznych, do których należą szwedzka czy kanadyjska, wciąż jest wielu zwolenników technologii, w których buduje się domy w tradycyjny sposób z wykorzystaniem cegieł i innych materiałów budowlanych. Dlatego w następujących latach możemy liczyć na zróżnicowany obraz nowowybudowanych budynków z wykorzystaniem różnych technologii w naszym kraju.