Jakie okna lepsze białe czy brązowe? Czyli jaki kolor okien wybrać?

Okna PCV na ogół są białe, ale popularne są też te imitujące drewno m.in.w kolorze złotego dębu, orzecha Dzięki wykorzystaniu okleiny PCV okna mogą mieć inny kolor od zewnątrz a inny od środka. Jeśli zastanawiasz się jakie okna lepsze białe czy brązowe warto wybrać o dwukolorowej strukturze. Na rynku możemy znaleźć okna o strukturze przypominającej barwę drewna. Profile okienne z aluminium dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej z możliwością wyboru struktury powierzchni np. gładka, lakierowana, matowa.

Dopasuj ona do stylu domu

Jeśli twój dom zaaranżowany w tylu tradycyjnym najlepiej w tym przypadku sprawdzą się okna drewniane. Elewacja w takich domach często pokryta jest drewnem lub ściany domu są białych, beżowych kolorach, przez co drewniana okna będą świetnym dopełnieniem.
W nowoczesnym budownictwie sprawdzą się okna o precyzyjnie dopasowanej formie i kolorze. W przypadku projektu domu, gdzie o estetycznym wyglądzie domu decyduje jego bryła, ważna jest kolorystyczna zgodność okien z całością. Okna o kolorze białym są uważane za uniwersalne, harmonizują z każdym odcieniem fasady domu. Naturalna biel jest najbardziej wszechstronna.

Kolor okien a dekoracje okienne

Coraz popularniejsze jest niezakrywanie okien za pomoc firanek, czy zasłon, przez co koloru okien ma tutaj znaczenie. Jeśli nie mamy do końca pomysłu na styl w naszym wnętrzu albo, cenimy sobie minimalizm, warto wybrać białe okna. Ciemne profile okienna świetnie nadają się do podkreślenia widoku z okna. Natomiast w przypadku, kiedy wybierzemy styl skandynawski lub rustykalny do naszego wnętrza, najlepiej postawić na drewnianą stolarkę okienną. Wybierając okna z ciemnymi profilami, należy zadbać o wzmocnienia, ponieważ ciemne profile mogą ulec odkształceniu na skutek nagrzewania. Na zewnątrz ciemne profile okienne powodują, przyciąganie promieniu słonecznych, przez co szybko się nagrzewają, natomiast w pomieszczeniu panuje chłód. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie rolet zewnętrznych.