Narzędzia niezbędne w każdym domu.

Gdziekolwiek mieszkasz, czy to w małym mieszkaniu, czy w dużym domu, w pewnym momencie będziesz musiał zostać Bobem Budowniczym. Możesz po prostu zawiesić ramkę, dokręcić kran lub naprawić chwiejny stół, a nawet zawiesić telewizor. W każdym razie, jeśli masz w domu kilka przydatnych narzędzi, będziesz wdzięczny, gdy dojdzie do nieszczęścia. Oto lista niektórych niezbędnych narzędzi w domu, aby następnym razem, gdy pęknie żarówka lub nastąpi wyciek wody z kranu, nie będziesz musiał płacić komuś innemu za naprawę.

Jeśli jesteś nowym właścicielem domu, niedawno przeprowadziłeś się lub jesteś młodym dorosłym, który po raz pierwszy wychodzi z domu samotnie, lista ta jest naprawdę przydatna, aby przygotować się na wszelkie sytuacje kryzysowe. Chociaż możesz nigdy nie mieć zbyt wielu narzędzi, oto, co jest naprawdę potrzebne.

1. Wkrętaki

Wkrętak może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby naprawić zepsute drzwi lub gałkę szafki.
Zacznijmy od bardzo podstawowego narzędzia jakim są wkrętaki. Poluzowane śruby są powszechne w każdym domu, czy to na małym pilocie zdalnego sterowania telewizora, czy na samej podstawie telewizora! Postaraj się o śrubokręt wielofunkcyjny, który pozwala przełączać się między różnymi końcówkami, takimi jak gwiazda lub płaski koniec itp.

2. Wiertarka akumulatorowa

Akumulatorowa wiertarka to niesamowite narzędzie elektryczne.
Jednym z ważnych elektronarzędzi, które powinien posiadać każdy właściciel domu, jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa. Jeśli chcesz przymocować półkę do ściany lub zawiesić lustro, ramę, a nawet wieszak z tkaniny; akumulatorowa wiertarka będzie najlepszym rozwiązaniem. Bez wahania zdecyduj się na narzędzie bezprzewodowe, jeśli nie chcesz frustrująco wędrować w poszukiwaniu gniazdka w pobliżu miejsca, w którym chcesz wywiercić otwór.

zestaw narzędzi do domu - Wiertarka

3. Stołek stepowy

Stołek stepowy stanowi bezpieczną i wygodną drabinę.
Po rozmowie na temat wkrętarek i wiertarko-wkrętarek można jedynie wspomnieć o stołku stepowym, aby sięgać wyżej. Jest to zdecydowanie jedno z niezbędnych narzędzi w Twoim domu. Stołek stepowy sprawia, że możesz bezpiecznie sięgać w wyższe miejsca, a po użyciu po prostu go złożyć i przechowywać w domu.

4. Zestaw kluczy imbusowych

Klucz sześciokątny lub klucz imbusowy jest łatwy i wygodny w użyciu.
Jeśli kiedykolwiek samodzielnie montowałeś meble, wiedziałbyś, co to jest. I jakie to wygodne. Klucz sześciokątny, znany również jako klucz imbusowy, służy do wkręcania śrub i wkrętów z gniazdami sześciokątnymi i jest kolejnym przydatnym narzędziem w domu. Te małe narzędzia domowe w kształcie litery L są wygodne do przechowywania i użytkowania.

narzędzia do domu - klucze Imbusowe

5. Gwoździe różnej wielkości

Nie wszystkie rzeczy, które wychodzą na ścianę, wymagają wiertła i śruby. Niektóre z nich wymagają jedynie starych dobrych gwoździ wbitych w ścianę. Jest to również przydatne, gdy masz wątpliwości i nie chcesz tworzyć trwałej dziury w ścianie. Może to być powieszenie lekkiej ramki na zdjęcia, powieszenie przedmiotów do przechowywania wykonanych z tkaniny lub tworzywa sztucznego, lub powieszenie elementów dekoracyjnych. Posiadanie gwoździ o różnych rozmiarach to naprawdę duże ułatwienie.

6. Młotek

Nie możesz zapomnieć o młotku!
Nie zapominajmy, że potrzebujesz młotka, aby wbić gwóźdź w ścianę. Młotek jest kolejnym jednym z podstawowych, ale ważnych narzędzi, które należy mieć w domu i można go pominąć. Upewnij się, że masz taki, który ma haczyki na drugim końcu, abyś nie musiał szukać innego narzędzia do wyciągania potrzebnych gwoździ.

przydatne narzędzia - Młotek

7. Nożyk z ostrzem łamanym

Zdecydowanie jedno z niezbędnych narzędzi w twoim domu. Jeśli chcesz wyciąć drut, tekturę lub nawet cienkie kawałki drewna, to świetna opcja.

8. Klucz nastawny

Klucze są niezwykle wygodnym narzędziem dla hydraulików.
Kolejnym podstawowym narzędziem, które warto mieć w domu jest klucz nastawny. Jeśli masz kuchnię, łazienkę lub zwykłe rury i krany, posiadanie klucza pomoże ci dokręcić luźną nakrętkę i zatrzymać wycieki itp. Wybierz klucz regulowany, żeby nie narażać się na niepotrzebne wydatki związane z kluczami różnych rozmiarów.

9. Miarka taśmowa

Miarka taśmowa pomaga zmierzyć znaczne odległości. Gdy potrzebujesz zmierzyć okna, podłogę na dywany lub chcesz przestawić meble, wiesz, dlaczego potrzebujesz taśmy mierniczej. Miara zwijana w małe opakowanie, jest tak poręcznym przedmiotem, że musi znaleźć się na naszej liście niezbędnych narzędzi w twoim domu.

jakie narzędzia dla majsterkowicza - Metr

10. Latarki

Teraz, zanim będzie można zakwestionować potrzebę takiego urządzenia, gdy prawie wszyscy używają smartfonów z latarkami, powiedzmy, że światło telefonu nie ma takiej mocy jak światło dawane przez solidną latarkę. Jeśli zajdzie potrzeba sprawdzenia wewnętrznych kanałów powietrznych lub rur, latarka awaryjna może być bardzo pomocna. Tym bardziej jeśli wystąpi awaria i zmierzymy się z dłuższym brakiem prądu.