Jaki odkurzacz przemysłowy na budowę?

Pomimo podobniej brzmiącej nazwy, odkurzacze do użytku profesjonalnego znacznie różnią się od sprzętów przeznaczonych dla klientów prywatnych. Firmy produkcyjne generują znaczne ilości odpadów, a osiadający na powierzchni pył należy szybko i bezpiecznie usunąć. W halach produkcyjnych, gdzie na porządku dziennym wykorzystuje się drewno, chemikalia czy kruszywo, zachodzi konieczność wyposażenia w niezawodny sprzęt, przeznaczony do radzenia sobie z dużymi zanieczyszczeniami. Jeszcze inne wyzwania spotkamy na placach budowy. W tego typu miejscach mamy do czynienia z jeszcze większym zagęszczeniem pyłów produkcyjnych, wytwarzanych w procesie cięcia i szlifowania. Mając to na uwadze, jaki sprzęt czyszczący okaże się najlepszy? Jak dobrać urządzenie do specyficznych okoliczności istniejących na placach budowy?

Odkurzacz budowlany – co warto wiedzieć przed wyborem?

Firmy realizujące usługi budowlane, remontowe i wykończeniowe posługują się rozmaitymi narzędziami. Produktem o fundamentalnym znaczeniu pozostaje sprzęt czyszczący. Jego funkcje sięgają daleko poza zapewnianie komfortu pracy i dobrej organizacji na placu budowy. Odkurzacz budowlany jest kluczowym ogniwem na rzecz wypełnienia wymogów BHP, które wymuszają na przedsiębiorcach określony sposób postępowania z odpadami niebezpiecznymi dla zdrowia. Odkurzacze przemysłowe z przeznaczeniem dla sektora budowlanego występują w wielu konfiguracjach technicznych. Tam, gdzie powszechnie wykorzystuje się narzędzia generujące pył, firma musi stosować odkurzacze z wydajnym systemem filtracji (zazwyczaj oparte o filtry HEPA lub ULPA).

Odkurzacz przemysłowy na budowę może pracować w dwóch trybach – na sucho i na mokro. Odkurzacze zasysające suchy pył i pozostałości remontowe doskonale radzą sobie z higroskopijnymi zanieczyszczeniami, jakie spotkamy niemal na każdym placu budowy. Odkurzacz na mokro umożliwia natomiast czyszczenie powierzchni z substancji ciekłych, takich jak oleje i farby.

Warto rozwinąć zagadnienie filtrów, jakie integrują w swojej konstrukcji przemysłowe odkurzacze budowlane. Wspomnieliśmy już o dwóch rodzajach filtrów – HEPA i ULPA, które stanowią prawdziwą kategorię ciężką w walce z uciążliwym zapyleniem. Do mniej wymagających zastosowań można rozważyć filtry klasy L i M, jakie skutecznie powstrzymają pył o nieco większej średnicy. Odkurzacz budowlany do pyłów powinien gwarantować odpowiedni poziom wydajności operacyjnej, mierzonej ilością zasysanych odpadów w ciągu godziny. Najmocniejsze urządzenia osiągają moc na poziomie 400 m3 na godzinę, co w zupełności wystarczy do oczyszczenia rozległej przestrzeni pracy. Odkurzacze tego typu wymagają przeważnie alternatywnego źródła zasilania w postaci układu trójfazowego, dzięki czemu mogą pracować na maksymalnych obrotach w dłuższym okresie. Odkurzacz budowlany to produkt specjalistyczny, zapewniający wydajną, bezawaryjną pracę. Poniżej przedstawimy najczęściej wybierane modele odkurzaczy przemysłowych, gotowe do realizacji najcięższych zadań.

Odkurzacz do pyłów i odkurzacz na mokro – jaki model wybrać?

Jednym z produktów, jakie warto wziąć pod uwagę, jest monumentalny odkurzacz dwusilnikowy Nilfisk IVB 965-0L SD XC. Produkt ten posiada automatyczny system czyszczenia filtra i zapewnia przepływ powietrza na poziomie 7000 l/min. Odkurzacz do pyłów marki Nilfisk stanowi odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców budowlanych, którzy pracują z materiałami szkodliwymi dla zdrowia. Nieco mniejszą, lecz równie skuteczną alternatywą dla placów budowy, pozostaje odkurzacz VHS 40. Znajdziemy w nim innowacyjne rozwiązania do czyszczenia na sucho, które predestynują ten model do użytku przez firmy świadczące kompleksowe usługi remontowe.

Możemy również polecić odkurzacz na mokro w serii Viper LSU, który wyróżnia się modułową konstrukcją i dużą pojemnością zbiornika. Odkurzacz budowlany Viper LSU występuje z bogatym wyposażeniem standardowym, dzięki czemu sprawdzi się w wielu scenariuszach.

Jeśli poszukujesz sprawdzonych odkurzaczy budowlanych, warto zapoznać się ofertą przygotowaną przez sklep ULPA. Strona www.ulpa.com.pl to kompendium wiedzy o wydajnych urządzeniach czyszczących dla przemysłu i sektora budowlanego, spełniających rygorystyczne kryteria jakościowe.