Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek?

Płytki łazienkowe teoretycznie nie różnią się tak bardzo swoją estetyką, kolorystyką i proponowanymi formatami. Skoro więc wszyscy producenci proponują klientom względnie zbliżone rozwiązania – jak wybrać ten idealny dla siebie? Zapewne najlepiej iść za głosem serca i urządzić łazienkę „na nos”.

Płytki do łazienki w domu lub mieszkaniu – krok pierwszy

Pierwszym i najważniejszym krokiem przed przystąpieniem do urządzania całkowicie surowej łazienki ze stanu deweloperskiego lub robieniem remontu generalnego mieszkania, jest dokonanie pomiarów i wykonanie rzutu technicznego pomieszczenia oraz zastanowienie się, jakie funkcje musi ona spełniać. W przypadku dużych łazienek zazwyczaj nie ma problemu z tym, aby zmieścić w nich zarówno niezbędne pralki, suszarki, przestrzeń przechowalniczą, ubikację oraz wannę lub prysznic. Wiele osób oczekuje, że łazienka spełni także funkcje dodatkowe i przejmie część zadań realizowanych np. w przedpokoju. Dlatego bardzo ważne są nie tylko płytki łazienkowe Tubądzin, dostępne na przykład na Plytki24.pl, ale również zastosowanie konkretnych rozwiązań z zakresu wyposażenia łazienki. Inteligentne systemy oświetleniowe i wentylacyjne oraz półki, szafki i meble sprytnie łączące wiele zadań jednocześnie – to uzupełnienie dla płytek, które stanowią podstawę dekoracji i wizualizacji przestrzeni.

Płytki łazienkowe Opoczno i Tubądzin – popularny wybór

Dopiero mając świadomość, gdzie ostatecznie stanie pralka, gdzie będzie wanna lub ubikacja, można przystąpić do kroku drugiego, czyli wyboru i rozmieszczenia poszczególnych płytek, mozaiki czy elementów dekoracyjnych. Bardzo często aranżacja łazienkowa wymaga bowiem połączenia ze sobą wielkoformatowych płytek ceramicznych – najczęściej producenci proponują płytki łazienkowe Paradyż w formatach 90×30 oraz 60×60, co jeszcze ponad 10 lat temu w ogóle nie było standardem, a dominowały płytki o zdecydowanie mniejszym przekroju. Obecnie dominuje design, w którym takie większe kafle płyt ceramicznych łączone są z elementami dekoracyjnymi, np. drewnianym gresem ściennym lub bardzo drobną, wzorzyście dekorowaną i połyskującą mozaiką, która dodaje natychmiast wrażenia luksusu. Wszystko to sprawia, że przy odrobinie starań, nawet w niewielkiej domowej łazience uzyskać można pełen „efekt wow”.